Euro Cynk

biznes

Tulejki i nitonakrętki - Zastosowanie w przemyśle

2017-11-17 | Zbigniew Świąder

frazy kluczowe: biznes, nity, produkcja, przemysł

(...) Przemysł jest dziedziną, która ciągle wymaga szukania nowych rozwiązań i stosowania ich z różnym wykorzystaniem. Zdarza się, że nowa technologia znajduje zastosowanie całkiem inne niż zakładał pomysłodawca. Tulejki dystansowe nie są całkiem nowym rozwiązaniem, ale za to nitonakrętki to rzecz całkiem nowa. Stosuje się je już od kilku lat i z powodzeniem zastępują połączenia śrubowe wszędzie tam, gdzie dostęp jest znacznie (...)

Jak działa ploter laserowy CO2?

2017-07-22 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, druk, produkcja

(...) Laser wykorzystuje zjawisko emisji wymuszonej. Światło lasera jest w postaci wiązki o małej rozbieżności, co skutkuje tym, że laser spala bardzo mały obszar powierzchni z ogromną dokładnością. Laserem kieruje komputer PC poprzez port szeregowy lub równoległy oraz sterownik który jest zainstalowany w systemie operacyjnym.Najważniejszym elementem w ploterze laserowym jest tuba laserowa CO2, tuby te posiadają różne moce. To właśnie od tej części zależy szybkość grawerowania i cięcia różnych materiałów. Natomiast głównym ośrodkiem jest dwutlenek węgla CO2, nie jest on jedynym gazem (...)

Przewierty horyzontalne

2016-07-20 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, produkcja

(...) Horyzontalne przewierty sterowane są technologią przydatną do wiercenia na terenach najeżonych przeszkodami w celu przeprowadzenia rurociągu. By zaplanować odpowiednią trajektorię przewiertu sterowanego potrzebna jest analiza określonych danych, takich jak przeznaczenie techniczne rurociągu, jego parametry techniczne typu długość, średnica oraz analiza materiału, z którego zostanie zaprojektowany rurociąg oraz stopnia jego wytrzymałości. Oczywiście udzielenie odpowiedzi na powyższe kwestie to jeszcze nie koniec prac nad przygotowywaniem projektu. Potrzebna jest jeszcze rozpoznanie ukształtowania geologicznego terenu, na którym będą prowadzone działania przewiertowe, w tym też zbadanie grubości skał nadkładu (czyli warstw skalnych pokrywających określoną jednostkę geologiczną) nad projektowanym rurociągiem. Równie istotny jest także dobór odpowiednich narzędzi odwiertowych w zależności od rodzaju przewiercanej skały, pod tym kątem bada się parametry (...)

O rozwoju przemysłu

2016-06-29 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, produkcja, rolnictwo

(...) Przemysł zajmuje się zaspokajaniem dóbr materialnych człowieka, poprzez wykorzystywanie zasobów przyrody. Funkcje przemysłu dzieli się na pozyskiwanie zasobów, dawaniu miejsca pracy, modernizacji miast czy wytwarzaniu energii. Bez rozwiniętego przemysłu życie człowieka byłoby znacznie utrudnione.Przemysł paliwowy, chemiczny, mineralny czy metalurgiczny stanowią ważną rolę w życiu człowieka. Fabryki, tartaki, producenci multimedii lub żywności, te przykłady przedsiębiorstw są pożądane na co dzień. Industrializacja znajduje się w okół nas i spełnia ogromne rolę w dzisiejszym świecie cywilizacji. W przemyśle żywnościowym zastosowano (...)

Panele operatorskie

2016-06-13 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, produkcja

(...) W przemyśle obecnie następuje galopująca automatyzacja. Roboty coraz częściej zastępują ludzi, linie montażowe charakteryzują się coraz większym stopniem automatyzacji. Ale czy można całkowicie wyłączyć człowieka, z procesu produkcyjnego. Może kiedyś, ale obecnie nadal potrzebujemy ludzi, którzy nadzorują prace maszyn, wprowadzają zmienne w zależności od sytuacji, generalnie człowiek coraz częściej z funkcji produkcyjnej, przesiada się na kontrolno- sterującą. Aby móc komunikować się z maszyna człowiek potrzebuje interfejsu. Najprostszym interfejsem jest wyposarzenie peryferyjne komputera, czyli myszka i klawiatura, która służy nam do komunikowania się z komputerem, lub dotykowy panel w telefonie, który służy do komunikacji z telefonem. W przemyśle, role interfejsu spełnia panele operatorskie HMI. Aby takie panele operatorskie HMI, mogły zostać w ogóle użyte do komunikacji, powinny spełniać szereg wymagań-od wymagań wpływających na bezpieczeństwo, po wymagania kompatybilności i funkcjonalności. Wymagania bezpieczeństwa skupiają się (...)

Podział dodatków do tworzyw sztucznych.

2015-10-27 | Andrzej Krauze

frazy kluczowe: biznes, dodatki do pasz, dodatki do pcw, pcw, plastyfikatory, produkcja, przemysł

(...) Wykorzystywane w procesach technologicznych dodatki do tworzyw sztucznych można podzielić na dwie zasadnicze kategorie. Wyróżniamy dodatki przetwórcze oraz dodatki funkcjonalne. Dodatki do pcw mające stabilizować materiał (...)

Proces projektowania urządzeń cyfrowych

2015-10-15 | Andrzej Krauze

frazy kluczowe: biznes, elektronika, produkcja

(...) Urządzenia elektroniczne dzisiajWspółczesne urządzenia elektroniczne są coraz bardziej zaawansowane, coraz mniejsze i coraz mniej energochłonne. Aby stworzyć sprzęt elektroniczny, który spełnia wymagania konsumenta, trzeba się czasem nieźle nagimnastykować.Urządzenie przede wszystkim musi być przyjazne dla użytkownika, czyli łatwe i intuicyjne w obsłudze. Po zdefiniowaniu konkretnej potrzeby, następuje cała seria etapów projektowania i prototypowania urządzenia, które tę potrzebę zaspokoi. Jest to proces stosunkowo żmudny, wspomagany oprogramowaniem typu CAD, a także mozolnymi testami urządzeń i wprowadzaniem poprawek.Projektowanie z użyciem (...)

Regularna konserwacja urządzeń dźwigowych

2015-02-13 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, maszyny, produkcja

(...) Z urządzeniami dźwignicowymi możemy się spotkać w wielu przedsiębiorstwach o charakterze produkcyjnym, jak i w przedsiębiorstwach handlowych (szczególnie w magazynach). Aby zapewnić pełną sprawność oraz funkcjonalność tego typu urządzeń, trzeba przeprowadzać ich regularną konserwację połączoną niekiedy z drobnymi remontami. Dzięki temu urządzenia dźwignicowe będą wykonywały swoją pracę właściwie, co jednocześnie pozwoli na uniknięcie groźnej awarii, oraz będą spełniały wszelkie wymogi z zakresu bezpieczeństwa chroniąc pracowników przed zagrożeniem ich zdrowia i życia.Konserwacja suwnic obejmuje przede wszystkim przeglądy wyposażenia mechanicznego, ale także przeglądy (...)

Funkcje odzieży roboczej

2014-08-07 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, obuwie ochronne, odzież ochronna, produkcja

(...) Wykonywanie pewnych zawodów może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, pracodawca jest zobowiązany do maksymalnego ograniczenia ryzyka, wynikającego z wykonywanej pracy. Właśnie taką funkcję ma spełniać odzież robocza i inne elementy jej towarzyszące. Przyjrzyjmy się zatem, przed jakimi zagrożeniami może uchronić specjalistyczna odzież.Funkcje ochronne, jakie mają spełniać ubrania (...)

Obróbka wibracyjno-ścierna - co to jest?

2014-06-11 | Andrzej Krauze

frazy kluczowe: biznes, produkcja, przemysł

(...) Obróbka wibracyjno-ścierna jest to stosunkowo innowacyjne rozwiązanie, jeżeli chodzi o obróbkę ścierną, która swoimi początkami sięga do prehistorii. Polega ona na mechanicznej obróbce detali za pomocą kształtek ściernych (plastycznych, aminowych, ceramicznych) lub polerskich (porcelanowych, drewnianych, mielonych kaczanów kukurydzy i orzecha włoskiego). Proces ten jest możliwy dzięki oddziaływaniu powyższych materiałów ściernych na obrabiany przedmiot za pomocą wymuszonych wibracji. Jako chemię wspomagającą ten proces stosuje się specjalne płyny, pasty do (...)

Niezbędne w instalacjach rurowych

2014-03-02 | Zbigniew Świąder

frazy kluczowe: biznes, kompensatory, kompensatory mieszkowe, produkcja

(...) Kompensatory mieszkowe są niezbędne w budowie wszelkiego rodzaju instalacji rurowych. W skrócie można powiedzieć, że służą do wyrównania zachodzących na skutek warunków atmosferycznych (najczęściej zmiany dotyczą temperatury) zmian długości rurociągu. Niektóre z nich - posiadające odpowiednią budowę i właściwości - są nawet w stanie wychwycić drgania, które powstają podczas codziennej pracy pomp wodnych, silników oraz kompresorów i turbin. W zależności od lokalnego zapotrzebowania (...)

Żelowanie przemysłowe

2014-01-11 | Zbigniew Świąder

frazy kluczowe: biznes, produkcja

(...) Przemysł spożywczy korzysta z bardzo wielu propozycji, dzięki którym nasze jedzenie może nie tylko dłużej postać, ale jednocześnie jest lepsze pod względem samego stanu skupienia. Nikt nie chce, aby jedzenie wylewało się po otwarciu słoika czy innego naczynia. Dlatego do wielu produktów spożywczych dodaje się skrobię modyfikowaną Żelpol. Jest to podobny składnik, który znajduje się w ziemniakach. Modyfikacja polega jedynie na wykluczeniu związków niepotrzebnych. Ważny jest tu również czas produkcji oraz bezpieczeństwo konsumentów. Przemysł wybiera tego rodzaju rozwiązania, tak jak i szeroko stosowane substancje żelujące. Nie jest to nic (...)