Euro Cynk

Jak działa ploter laserowy CO2?

2017-07-22 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, produkcja, druk

Laser wykorzystuje zjawisko emisji wymuszonej. Światło lasera jest w postaci wiązki o małej rozbieżności, co skutkuje tym, że laser spala bardzo mały obszar powierzchni z ogromną dokładnością. Laserem kieruje komputer PC poprzez port szeregowy lub równoległy oraz sterownik który jest zainstalowany w systemie operacyjnym.

Najważniejszym elementem w ploterze laserowym jest tuba laserowa CO2, tuby te posiadają różne moce. To właśnie od tej części zależy szybkość grawerowania i cięcia różnych materiałów. Natomiast głównym ośrodkiem jest dwutlenek węgla CO2, nie jest on jedynym gazem znajdującym się w ośrodku, oprócz CO2 występuje także azot, hel oraz wodór. Najpierw za pomocą impulsu zostają pobudzone cząsteczki azotu, jednak nie wytwarzają one energii ale pobudzają cząsteczki dwutlenku węgla, które zmieniają się na emisję drgających elektronów na emisję fotonów. Ponieważ laser CO2 pracuję za pomocą podczerwieni jego optyka powinna być zrobiona z przeznaczonych do tego materiałów. Średnica wiązki laserowej wynosi mniej więcej od 2 do 3 milimetrów. Ploter laserowy CO2 posiada lusterka z powlekanego złota oraz soczewki z selenku cynku. Dowiedz się więcej o ploterach laserowych na: http://www.grawcom.com/produkty/plotery-laserowe/

Cięcie bezdotykową metodą za pomocą lasera CO2 pozwala na wykonanie małych i dokładnych elementów. Dokładność lasera pozwala wykonywać projekty estetycznie i wysoko jakościową. Dzięki temu możemy tworzyć napisy, cytaty, nazwy oraz loga firmy np. grawerowane na produktach reklamowych bez najmniejszych problemów.

Do czego można wykorzystać plotery i znakowarki?

Plotery laserowe CO2 i znakowarki są używane w prawie wszystkich dziedzinach. Grawerować i wycinać możemy w wielu materiałach np. szkle, drewnie, akrylu, kamieniu, gumie, itp.