Euro Cynk

Jak naprawić pompę?

2018-02-19 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: pompa, naprawa, serwis, przemysł

Pompy są urządzeniami stworzonymi do przepychania cieczy lub gazów w rurociągach. Zazwyczaj stosowane w przemyśle, ale również spotkamy je w samochodach, a nawet w domach, choćby pod postacią pompy do instalacji centralnego ogrzewania. Dziś sprawdzimy jak wygląda naprawa pomp, czy jest to czynność skomplikowana i jak się do tego zabrać.
Przede wszystkim zależne jest to od tego, z jaką pompą mamy do czynienia. Serwis Franklin Electric nie zaleca samodzielnych napraw takich urządzeń, które wykazują się dużym stopniem skomplikowania, ponieważ to może przerosnąć niedoświadczoną osobę. Niemniej nie da się ukryć, że naprawiając pompy samemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy, które normalnie trzeba byłoby wydać na pracę serwisantów.  
Zobacz ofertę pomp na stronie: http://agregaty-pompy.com.pl/pl/produkty
Aby zabrać się do naprawy pompy, najpierw zapoznajemy się z jej instrukcją serwisową. Kolejnym krokiem do sukcesu jest wyposażenie się w niezbędny zestaw narzędzi. Wymiana uszczelnień w pompie polega na otwarciu korpusu, a następnie wyjęciu bądź wybiciu starych tulei uszczelniających i założeniu nowych. 
Pompy Franklin Electric są stosunkowo łatwe w naprawie i serwisowaniu, dlatego wiele przedsiębiorstw próbuje radzić sobie na tym polu samodzielnie. Niemniej niefachowe złożenie urządzenia z powrotem w całość może doprowadzić do poważnej awarii, dlatego mimo wszystko dobrze jest skonsultować się z serwisantami, by mieć pewność że nasza pompa jest naprawiona poprawnie.