Euro Cynk

O rozwoju przemysłu

2016-06-29 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, produkcja, rolnictwo

Przemysł zajmuje się zaspokajaniem dóbr materialnych człowieka, poprzez wykorzystywanie zasobów przyrody. Funkcje przemysłu dzieli się na pozyskiwanie zasobów, dawaniu miejsca pracy, modernizacji miast czy wytwarzaniu energii.
Bez rozwiniętego przemysłu życie człowieka byłoby znacznie utrudnione.

Przemysł paliwowy, chemiczny, mineralny czy metalurgiczny stanowią ważną rolę w życiu człowieka. Fabryki, tartaki, producenci multimedii lub żywności, te przykłady przedsiębiorstw są pożądane na co dzień. Industrializacja znajduje się w okół nas i spełnia ogromne rolę w dzisiejszym świecie cywilizacji. W przemyśle żywnościowym zastosowano certyfikat IFS, czyli ogólnoświatową zasadę bezpieczeństwa żywności, polegającą na wymaganiach jakościowych pożywienia. Międzynarodowa norma żywności została stworzona, aby chronić nasze pokarmy od producenta po sklepy.

Ludzie powinni wiedzieć na co zwraca się uwagę przy żywności, jej produkcji oraz konsumpcji. Przemysł rozwija się od dziesiątek lat, ułatwia życie człowiekowi, wprowadza coraz to nowe gadżety. Rozwój przemysłu ma za zadanie decydować o rozwoju gospodarstwa. Przemysł korzysta z naturalnych dóbr takich jak : woda czy surowce mineralne oraz z poza przyrodniczych czyli z pracy ludzi. Industrializacja wiąże ze sobą również zagrożenia np. zatruwa i zaśmieca środowisko, niszczy klimat, powoduje wiele chorób cywilizacyjnych. Ludzie powinni rozważnie rozwijać się i korzystać z dóbr przemysłu, aby nie zanieczyścić naszej ziemi oraz siebie samych.

Pamiętajmy, że wiele chorób cywilizacyjnych powstało właśnie przez rozwijającą się cywilizację, czyli przemysł. Z rozwagą korzystajmy z tego co wiąże ze sobą korzyści, ale i wady. Polepszenie warunków życia człowieka powinno odbywać się ze zgodą z naturą. Industrializacja jest nieodzownym elementem gospodarki każdego kraju, co za tym idzie rozwój, nakłady finansowe, możliwości pracy.