Euro Cynk

produkcja

Tulejki i nitonakrętki - Zastosowanie w przemyśle

2017-11-17 | Zbigniew Świąder

frazy kluczowe: biznes, nity, produkcja, przemysł

(...) połączenie, które daje możliwość wymiany zamontowanego elementu bez konieczności stosowania rozwiercania lub innych, podobnych metod. Zaletą połączenia jest też wyeliminowanie osobnej części jaką jest nakrętka. Stąd takie rozwiązanie jest często stosowane tam, gdzie dostęp z kluczem jest trudny, a niekiedy nawet niemożliwy. Oczywiście w warunkach serwisowych nie ma możliwości zastosowania narzędzi takich jak nitownica (...)

Jak działa ploter laserowy CO2?

2017-07-22 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, druk, produkcja

(...) Laser wykorzystuje zjawisko emisji wymuszonej. Światło lasera jest w postaci wiązki o małej rozbieżności, co skutkuje tym, że laser spala bardzo mały obszar powierzchni z ogromną dokładnością. Laserem kieruje komputer PC poprzez port szeregowy lub równoległy oraz sterownik który jest zainstalowany w systemie operacyjnym.Najważniejszym elementem w ploterze laserowym jest tuba laserowa CO2, tuby te posiadają różne moce. To właśnie od tej części zależy szybkość grawerowania i cięcia różnych materiałów. Natomiast głównym ośrodkiem jest dwutlenek węgla CO2, nie jest on jedynym gazem (...)

Przewierty horyzontalne

2016-07-20 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, produkcja

(...) Horyzontalne przewierty sterowane są technologią przydatną do wiercenia na terenach najeżonych przeszkodami w celu przeprowadzenia rurociągu. By zaplanować odpowiednią trajektorię przewiertu sterowanego potrzebna jest analiza określonych danych, takich jak przeznaczenie techniczne rurociągu, jego parametry techniczne typu długość, średnica oraz analiza materiału, z którego zostanie zaprojektowany rurociąg oraz stopnia jego wytrzymałości. Oczywiście udzielenie odpowiedzi na powyższe kwestie to jeszcze nie koniec prac nad przygotowywaniem projektu. Potrzebna jest jeszcze rozpoznanie ukształtowania geologicznego terenu, na którym będą prowadzone działania przewiertowe, w tym też zbadanie grubości skał nadkładu (czyli warstw skalnych pokrywających określoną jednostkę geologiczną) nad projektowanym rurociągiem. Równie istotny jest także dobór odpowiednich narzędzi odwiertowych w zależności od rodzaju przewiercanej skały, pod tym kątem bada się parametry (...)

O rozwoju przemysłu

2016-06-29 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, produkcja, rolnictwo

(...) certyfikat IFS, czyli ogólnoświatową zasadę bezpieczeństwa żywności, polegającą na wymaganiach jakościowych pożywienia. Międzynarodowa norma żywności została stworzona, aby chronić nasze pokarmy od producenta po sklepy.Ludzie powinni wiedzieć na co zwraca się uwagę przy żywności, jej produkcji oraz konsumpcji. Przemysł rozwija się od dziesiątek lat, ułatwia życie człowiekowi, wprowadza coraz to nowe gadżety. Rozwój przemysłu ma za zadanie decydować o rozwoju gospodarstwa. Przemysł korzysta z naturalnych dóbr takich jak : woda czy surowce mineralne oraz z poza przyrodniczych czyli z pracy ludzi. Industrializacja wiąże ze sobą również (...)

Panele operatorskie

2016-06-13 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, produkcja

(...) W przemyśle obecnie następuje galopująca automatyzacja. Roboty coraz częściej zastępują ludzi, linie montażowe charakteryzują się coraz większym stopniem automatyzacji. Ale czy można całkowicie wyłączyć człowieka, z procesu produkcyjnego. Może kiedyś, ale obecnie nadal potrzebujemy ludzi, którzy nadzorują prace maszyn, wprowadzają zmienne w zależności od sytuacji, generalnie człowiek coraz częściej z funkcji produkcyjnej, przesiada się na kontrolno- sterującą. Aby móc komunikować się z maszyna człowiek potrzebuje interfejsu. Najprostszym interfejsem jest wyposarzenie peryferyjne komputera, czyli myszka i klawiatura, która służy nam do komunikowania się z komputerem, lub dotykowy panel w telefonie, który służy do komunikacji z telefonem. W przemyśle, role interfejsu spełnia panele operatorskie HMI. Aby takie panele operatorskie HMI, mogły zostać w ogóle użyte do komunikacji, powinny spełniać szereg wymagań-od wymagań wpływających na bezpieczeństwo, po wymagania kompatybilności i funkcjonalności. Wymagania bezpieczeństwa skupiają się (...)

Podział dodatków do tworzyw sztucznych.

2015-10-27 | Andrzej Krauze

frazy kluczowe: biznes, dodatki do pasz, dodatki do pcw, pcw, plastyfikatory, produkcja, przemysł

(...) pcw pomagają w utrzymaniu pożądanych cech materiału.  Mogą być one stosowane łącznie z dodatkami zmieniającymi właściwości użytkowe, jakie posiadają tworzywa sztuczne np pcv (pcw). Dodatki takie mogą np zmienić (...)

Proces projektowania urządzeń cyfrowych

2015-10-15 | Andrzej Krauze

frazy kluczowe: biznes, elektronika, produkcja

(...) Urządzenia elektroniczne dzisiajWspółczesne urządzenia elektroniczne są coraz bardziej zaawansowane, coraz mniejsze i coraz mniej energochłonne. Aby stworzyć sprzęt elektroniczny, który spełnia wymagania konsumenta, trzeba się czasem nieźle nagimnastykować.Urządzenie przede wszystkim musi być przyjazne dla użytkownika, czyli łatwe i intuicyjne w obsłudze. Po zdefiniowaniu konkretnej potrzeby, następuje cała seria etapów projektowania i prototypowania urządzenia, które tę potrzebę zaspokoi. Jest to proces stosunkowo żmudny, wspomagany oprogramowaniem typu CAD, a także mozolnymi testami urządzeń i wprowadzaniem poprawek.Projektowanie z użyciem (...)

Regularna konserwacja urządzeń dźwigowych

2015-02-13 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, maszyny, produkcja

(...) Z urządzeniami dźwignicowymi możemy się spotkać w wielu przedsiębiorstwach o charakterze produkcyjnym, jak i w przedsiębiorstwach handlowych (szczególnie w magazynach). Aby zapewnić pełną sprawność oraz funkcjonalność tego typu urządzeń, trzeba przeprowadzać ich regularną konserwację połączoną niekiedy z drobnymi remontami. Dzięki temu urządzenia dźwignicowe będą wykonywały swoją pracę właściwie, co jednocześnie pozwoli na uniknięcie groźnej awarii, oraz będą spełniały wszelkie wymogi z zakresu bezpieczeństwa chroniąc pracowników przed zagrożeniem ich zdrowia i życia.Konserwacja suwnic obejmuje przede wszystkim przeglądy wyposażenia mechanicznego, ale także przeglądy (...)

Funkcje odzieży roboczej

2014-08-07 | Przemysław Zyskowski

frazy kluczowe: biznes, obuwie ochronne, odzież ochronna, produkcja

(...) Wykonywanie pewnych zawodów może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, pracodawca jest zobowiązany do maksymalnego ograniczenia ryzyka, wynikającego z wykonywanej pracy. Właśnie taką funkcję ma spełniać odzież robocza i inne elementy jej towarzyszące. Przyjrzyjmy się zatem, przed jakimi zagrożeniami może uchronić specjalistyczna odzież.Funkcje ochronne, jakie mają spełniać ubrania (...)

Obróbka wibracyjno-ścierna - co to jest?

2014-06-11 | Andrzej Krauze

frazy kluczowe: biznes, produkcja, przemysł

(...) stosowania na mokro i sucho oraz proszki. Procesy realizowane przy obróbce wibrościernej, to:- polerowanie,- gratowanie i zaokrąglanie (usuwania ostrych krawędzi po obróbce skrawaniem czy wyprasek),- nabłyszczanie i rozjaśnianie,- matowienie,- szlifowanie,- usuwanie zgorzeliny i oczyszczanie,- wytrawianie,- odtłuszczanie.Obróbka wibrościerna jest możliwa dzięki zastosowaniu takich maszyn jak:- maszyny wibracyjne kołowe oraz korytowe,- maszyny odśrodkowe,- maszyny do polerowania felg- polerki bębnowe,- polerki zanurzeniowe (planetarne),- specjalne urządzenia do suszenia.Maszyny (...)

Hale, ich projektowanie i budowa

2014-05-12 | Zbigniew Świąder

frazy kluczowe: hale, produkcja, remonty, usługi budowlane

(...) zawierać  optymalne obliczenia nie tylko pod względem wytężenia materiału, geometrii układu czy konstrukcji wsporczych przy wykorzystaniu sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych. Poparte powinny być rzetelną  wiedzą, doświadczeniem zawodowym oraz  wynikami własnych badań.Projektowanie hal to precyzyjne ujęcie wszystkich wymogów technicznych, bezpieczeństwa i trwałości użytych materiałów.Wiele firm proponuję usługi kompleksowe poczynając od projektu poprzez budowę aż do prac wykończeniowych pozwalających oddać taki obiekt gotowy do (...)

Niezbędne w instalacjach rurowych

2014-03-02 | Zbigniew Świąder

frazy kluczowe: biznes, kompensatory, kompensatory mieszkowe, produkcja

(...) Kompensatory mieszkowe są niezbędne w budowie wszelkiego rodzaju instalacji rurowych. W skrócie można powiedzieć, że służą do wyrównania zachodzących na skutek warunków atmosferycznych (najczęściej zmiany dotyczą temperatury) zmian długości rurociągu. Niektóre z nich - posiadające odpowiednią budowę i właściwości - są nawet w stanie wychwycić drgania, które powstają podczas codziennej pracy pomp wodnych, silników oraz kompresorów i turbin. W zależności od lokalnego zapotrzebowania (...)

Żelowanie przemysłowe

2014-01-11 | Zbigniew Świąder

frazy kluczowe: biznes, produkcja

(...) Przemysł spożywczy korzysta z bardzo wielu propozycji, dzięki którym nasze jedzenie może nie tylko dłużej postać, ale jednocześnie jest lepsze pod względem samego stanu skupienia. Nikt nie chce, aby jedzenie wylewało się po otwarciu słoika czy innego naczynia. Dlatego do wielu produktów spożywczych dodaje się skrobię modyfikowaną Żelpol. Jest to podobny składnik, który znajduje się w ziemniakach. Modyfikacja polega jedynie na wykluczeniu związków niepotrzebnych. Ważny jest tu również czas produkcji oraz bezpieczeństwo konsumentów. Przemysł wybiera tego rodzaju rozwiązania, tak jak i szeroko stosowane substancje żelujące. Nie jest to nic (...)

Budowa kiosków

2013-11-10 | Zbigniew Świąder

frazy kluczowe: budownictwo, produkcja

(...) Jeszcze kilkanaście lat temu budowa kiosku czy pawilonu handlowego była dziecinnie prosta. Nie trzeba było mieć praktycznie żadnych zezwoleń, a sama "budowa" była najczęściej postawieniem gotowego budynku o niezbyt zachęcającym kształcie. Architektura nie była istotna, bo klienci nie byli wybredni. Teraz jest całkiem inaczej, bo budowa pawilonów obwarowana jest wieloma przepisami. Nie tylko ogólnopolskimi, ale także poszczególne miasta dbają o linię zabudowy czy architekturę, odpowiadającą charakterowi miasta. Pawilony muszą być estetyczne i odpowiadać wytycznym referatów estetyzacji czy architektury i (...)